تبليغات X

بکلینک ایرانی
وبلاگدهی اسپورت بلاگ
رپورتاژ آگهی
وبلاگدهی ویکی بلاگ
لباس پرستار
خرید بک لینک

بهترین انیمه های سریالی تاریخ

  بهترین انیمه های سریالی تاریخ


  انیمه در کشور ژاپن متولد شد و پس از آن به کشورهای دیگری چون کره جنوبی و کره شمالی نیز صادر شد. کشور ژاپن با لقب آفتاب تابان، سرزمینی است که این عنوان شایسته را به معنی واقعی کلمه ادا می‌کند. پس از جنگ جهانی دوم، مانگاکاها و کارگردان‌های بزرگی در دو بخش سینمایی و سریالی ظهور کردند. در این مقاله به معرفی بهترین انیمه‌ ها خواهیم پرداخت. جایی که واقعیت، رویاها و کابوس‌ها به هم می‌پیوندند.

  همچنین به یاد داشته باشید که این فهرست پیشنهادی برای افرادی است که می‌خواهند قدم به شگفتی‌ها و رازهای بهترین انیمه های سریالی بگذارند، اما همچنان در میان دوراهی‌ها قرار گرفته‌اند. شاید هم انیمه ‌ای باشد که تا امروز از چشمان انیمه ‌بین‌های همیشگی دور مانده باشد. پس با لیست بهترین انیمه‌ های سریالی تاریخ از نگاه ما همراه باشید.

  انیمه سریالی Erased (2016)

  نخستین عنوان لیست انیمه های سریالی ژاپنی ، عاشقانه‌ای‌ پر رمز و راز است. انیمه Erased از آن دست آثاری است که غالب مخاطبان ناآشنا با مدیوم انیمه، می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. «پاک‌شده» روایت‌گر پسری به نام ساتورو فوجینوما است که در حوزه‌ی مانگا (کمیک ژاپنی) فعالیت می‌کند. پس از مدتی، او با قدرتی عجیب روبرو می‌شود. ساتورو می‌تواند در زمان رخ دادن یک اتفاق ناگواری همچون قتل یا دزدی به چند دقیقه عقب‌تر برگردد و جلوی آن را بگیرد.

  اما این ویژگی تخیلی با یکی از حیاتی‌ترین لحظات عمر ساتورو پیوند می‌خورد. او مجبور به سفر در زمان شده تا یکی از عزیزترین انسان‌های زندگی‌اش را نجات دهد، ولی در این بین با حقایقی تاریک و خونین مواجه می‌شود.

  انیمه سریالی Erased، یکی از انسانی‌ترین، روان‌شناختی‌ترین و امیدبخش‌ترین آثاری است که می‌توانید در عمرتان تماشا کنید. «پاک‌شده» به قدری درخشان است که شاید بخواهید در کمتر از 24 ساعت، آن را به پایان برسانید. Erased با ایجاد تناسب در واقعیت و تخیل، فضاسازی، شخصیت‌پردازی، تعلیق و گره‌های داستانی تکان‌دهنده، به یکی از بهترین انیمه ‌های سریالی تاریخ تبدیل می‌شود که تماشای آن را به هر دوستی پیشنهاد خواهید کرد. این انیمه از بهترین انیمه‌ های سریالی تارخ جهان می باشد.

  پیشنهاد می کنیم از مطلب نقد و بررسی و دانلود انیمیشن لوکا Luca نیز دیدن کنید.

  انیمه سریالی Attack (on) Titan (2013)

  برخی از مخلوقات هنری، در هر مکان و زمانی به شهرت جهانی می‌رسند. انیمه Attack on Titan هم مستثنی نیست. شهرت Attack on Titan، بیش از هر چیزی به دنبال شخصیت‌هایی ملموس و روابط انسانی شکل گرفت.

  داستان انیمه سریالی Attack on Titan در جهانی زیبا، اما بی‌رحم جریان دارد. جایی که انسان‌هایش برای سال‌ها، خود را در سه دیوار مرکزی زندانی کرده‌اند تا از دست موجوداتی عظیم‌الجثه به نام تایتان‌ها در امان بمانند. دریغ از این که حقیقت پشت این دیوارها، چیزی ترسناک‌تر، خونین‌تر و دردناک‌تر است. این انیمه، ابتدا با محوریت سه شخصیت اصلی آرمین، ارن و میکاسا جلو می‌رود. به مرور شخصیت‌های تاثیرگذارتری با مخاطبان همراه خواهند شد و یکی از انسانی‌ترین آثار مدرن را در تار و پودی پرتنش ارائه می‌دهند.

  انیمه Attack on Titan از همان چند ثانیه آغازین، میخ اول را محکم می‌کوبد و ثابت می‌کند که چرا اثری به غایت متفاوت است. انیمه Attack on Titan به ظاهر یک اثر اکشن‌‌محور تخیلی است، اما در گذر زمان، پرده از تاریک‌ترین حقایق بشریت برمی‌دارد و تاریخ جهان را به زیرپوستی‌ترین شکل ممکن بازتعریف می‌کند. به همین دلیل در لیست بهترین انیمه ها جا گرفته است.

  انیمه سریالی Violet Evergarden (2018-2020)

  چه می‌توانیم بگوییم جز این که انیمه سریالی Violet Evergarden از بهترین انیمه‌ های سریالی تاریخ برای ورود به جهان رنگارنگ انیمه ‌ها است. وایولت اورگاردن عاشقانه‌ای است که نمی‌توان در هر اثری پیدا کرد. دختری به نام وایولت اوردگاردن در طی چهار سال جنگ تمام‌عیار به یک ماشین جنگی تبدیل می‌شود. پس از جنگ، او در گمگشتی‌های خود بازمانده و نمی‌تواند معنای زندگی را در ذهن خود دریابد. وایولت که اکنون با دستانی فلزی به خانه برگشته، باید به عنوان یک تایپیست، نامه‌های انسان‌های دیگر را بنویسد.

  مسئله این است که چگونه یک ربات یا انسان‌نما می‌تواند در بحبوحه‌ی احساسات و منطق انسانی، به کندوکاو شخصیتی خود بپردازد و از طریق درک عشق، معنایی جدید به زندگی خود و اطرافیان ببخشد. انیمه سریالی Violet Evergarden، از معدود آثار انیمه‌ ای است که از فرم اغراق‌آمیز و اکسپوزیشن غالب انیمه ‌ها به دور است. لحظه‌ای درنگ در تماشای این اثر، به مانند پشت کردن به ارزش‌های انسانی و زندگی می‌ماند. پس اگر به دنبال انیمه‌ ای گیرا، دوست‌داشتنی و دل‌پذیر هستید، «وایولت اورگاردن» برای شما ساخته شده است.

  نقد و بررسی و دانلود انیمیشن پیتر خرگوشه 2 (Peter Rabbit 2) را در اینجا ببینید.

  انیمه سریالی (2009-2010) Fullmetal Alchemist: Brotherhood

  پیش از هر چیزی، باید گفت که انیمه سریالی Fullmetal Alchemist: Brotherhood بازسازی انیمه سریالی Fullmetal Alchemist محصول 2003 است، اما نیاز خاصی به تماشای آن اثر ندارید. «کیمیاگر تمام‌فلزی: برادری» اثری به شدت درخشان‌تر و جامع‌تر از نسخه قدیمی خود است. همچنین از نظر داستانی، مسیر متفاوتی را در پیش می‌گیرد. از همین رو در لیست بهترین انیمه ها دنیای بازی قرار گرفته است.

  انیمه سریالی Fullmetal Alchemist: Brotherhood پیرامون زندگی دو برادر به نام‌های آلفونس و ادوارد می‌چرخد. آن‌ها در تلاشند که به واسطه‌ی کیمیاگری، مادر خود را به این جهان برگردانند. در این میان، آزمایش برادران به بن‌بست منتهی شده و اتفاقات ناگواری برای دو برادر رخ می‌دهد. ادوارد تصمیم می‌گیرد برای نجات خود و برادرش، تا حد ممکن کیمیاگری را یاد گیرد و این داستان پرفراز و نشیب آغاز می‌شود.

  انیمه سریالی (1995-1996) Neon Genesis Evangelion

  چه می‌شد اگر به تصویر کشیدن سورئال‌ترین تصورات ذهنی انسان به یک اثر هنری لذت‌بخش تبدیل شود؟ یکی از نتایجش به ساخت انیمه‌ی Neon Genesis Evangelion می‌انجامد. داستان انیمه سریالی Neon Genesis Evangelion حول جهانی با تکنولوژی‌های پیشرفته می‌چرخد. جایی که مخلوقاتی به نام فرشتگان که در واقع ربات‌‌های هیولاشکلی هستند، به دلایل مرموزی قرار است به حیات بشریت پایان دهند. تنها راه نجات انسان‌ها، استفاده از نوجوانانی است که بتوانند یک اسلحه‌ی مکانیکی عظیم‌الجثه را هدایت کنند. شینجی به عنوان شخصیت اصلی، پس از اتفاقات ناگوار و عجیبی، مجبور به کنترل یکی از این EVAها (سلاح مکانیکی) می‌شود.

  اما چگونه پسری به نام شینجی، قربانی بازی سرنوشت دیگران شده است یا فرشتگان از کجا آمده‌اند؟ انیمه Neon Genesis Evangelion از بیان و نمایش هیچ چیزی واهمه ندارد. در کمدی‌ترین لحظات این انیمه هم می‌توان شاهد نمادپردازی‌ها، استعاره‌سرایی‌ها، مفاهیم فلسفی و روان‌شناختی بسیاری بود. Neon Genesis Evangelion قصه‌ی چگونگی انسان شدن و بودن است. قصه‌ای به سان زمزمه‌ی ترس‌ها، باورها و درک جایگاه انسان در کهکشان‌های بی‌پایان.

  امیدواریم که بهترین انیمه‌ های سریالی تاریخ مورد رضایت شما قرار گرفته باشد. نظر شما درمورد بهترین انیمه ها چیست؟ برای با بنویسید.

  برای مشاهده انیمیشن ها و انیمه های جدید اینجا کلیک کنید.

 • دوشنبه 4 مرداد 1400 | 9:52 32 بازدید کیوان
طراحی و ترجمه سرویس وبلاگدهی بیان